Adresa: Čs. armády 213
Jitka Vitnerová
Nicola Wiedermannová
Jaroslava Veselá
Telefon, e-mail: 311 240 453 (oddělení prvních tříd)
311 240 423 (oddělení druhých tříd)
311 240 425 (oddělení třetích tříd)
petra.polivkova@zsnovestraseci.cz
Provozní doba: 6:00 hod. –  7:45 hod.
11:35 hod. – 17:30 hod.
Platba: 250 ,- Kč / měsíc

Zápis do školní družiny pro školní rok 2023/24 proběhne 29. srpna 2023 od 14:00 do 17:00 hod. v budově C na oranžovém patře. K docházce do ŠD přijímáme žáky 1. až 3. ročníku, případně při nenaplnění kapacity i starší dojíždějící žáky.

Zápisní lístek je zde ke stažení nebo ho získáte přímo u zápisu.

Žádost o uvolnění žáka ze školní družiny:

Tuto žádost použijte v případě, že vaše dítě bude odcházet jinak, než je uvedeno na zápisním lístku.

Fotografie ze školní družiny

Organizační opatření:

• Odchod žáků ze školní družiny je stanoven od 11:35 do 13:30 a poté od 15:00 do 17:30 hod.
  • V době od 13:30 do 15:00 bude probíhat zájmová činnost a akce ŠD i mimo budovu školy.

Charakteristika školní družiny

Školní družina je součástí Základní školy, nachází se v nově vybavených učebnách ZŠ. Kapacita školní družiny je 270 žáků prvního stupně základní školy. Školní družina je určena pro žáky 1. až 3. ročníku a dále pro dojíždějící žáky ze 4. ročníku.

Personální podmínky

Zájmové vzdělávání je řízeno kvalifikovanými odborníky. Všechny vychovatelky mají pedagogické vzdělání s praxí. Vzájemně se doplňují ve svých specializacích: tělovýchovná činnost, výtvarná činnost, estetická, přírodovědná, kulturní činnost a základy ručních prací.

Provoz družiny

Podle potřeb rodičů je provozní doba školní družiny dělená: od 6:00 do 7:45 hodin a od 11:35 do 17:30 hodin. Při ranním a odpoledním provozu po 15:00 hod. se žáci spojují do jednoho oddělení.  Během vánočních a vedlejších prázdnin  je školní družina v provozu, jestliže se předem přihlásí alespoň 5 žáků.

Platba:

Měsíční poplatek ve školní družině byl zřizovatelem stanoven na 250,- Kč za každého žáka. Úplata je splatná ve dvou splátkách – za období září až prosinec a leden až červen. Škola přijímá platby od rodičů pouze bezhotovostním způsobem. Každému žákovi přihlášenému do ŠD je pro účely plateb přidělen variabilní symbol na daný školní rok. Úplata může být prominuta pouze v případě dlouhodobé absence žáka ze zdravotních důvodů, doložené lékařským potvrzením. Kontrolu nad placením úhrad provádí hospodářka školy. O snížení či prominutí platby rozhoduje ředitel školy nebo jiný subjekt (např. vláda svým usnesením). K poměrnému snížení úplaty dochází v případě přerušení nebo omezení provozu ŠD, které je delší než 5 kalendářních dnů v měsíci.

Přihlášení a odhlášení žáka:

Zákonný zástupce žáka podá přihlášku řádně vyplněným zápisním lístkem (zapis_list_druzina). O přijetí žáka do ŠD rozhoduje ředitel školy. Přednost mají žáci nižších ročníků. V zápisním lístku zákonní zástupci stanoví čas a způsob odchodu žáka. Odhlášení žáka provede zákonný zástupce písemně.

Školní vzdělávací plán:

Řád školní družiny: