Techmania Science Center v Plzni

Ve středu 27. března navštívily třídy 5. B a 4. A, B, C plzeňskou Techmanii. Děti měly možnost se ve science centru zábavně seznámit s vědou a technikou a objevovaly taje fyziky, biologie, matematiky či chemie, zkrátka poznávaly, jak funguje svět kolem nás. Paní učitelky se zaujetím pozorovaly experimentování dětí a některé exponáty si také samy vyzkoušely. V centru také probíhala zajímavá vědecká show.

V programu bylo také zahrnuto promítání ve 3D Planetáriu. Shodou okolností byla bohužel v době naší návštěvy trojrozměrná projekce „rozbitá“, ale ani to nám dojmy nepokazilo. Děti se ve filmu Kosmix dozvěděly, jaké je to být kosmonautem, a získaly také zajímavé informace o Mezinárodní kosmické stanici – ISS.

Výlet do Techmanie se vydařil a věříme, že si zde všechny děti našly to, co právě je zajímá.