Zahrada sedmi krás

V pátek 20. září navštívili žáci 5. B a 5. C Zahradu 7 krás v Heřmanově u Kolešovic. Na ploše 2 000m2  paní Martina Tichaiová s rodinou hospodaří permakulturně. Jedná se o typ prvorepublikové zahrady se starými ovocnými stromy, citlivě dosazovaná novými a částečně využívaná k pěstování zeleniny.

Součástí zahrady je i přírodní bezúdržbové koupací jezírko. Travnaté plochy jsou doplněny bylinkami a trvalkami.

Po příjezdu nás pan Tichai seznámil s hojným množstvím živočichů, pro které je tento typ zahrady hotovým rájem. Prohlédli jsme si sad, ochutnali ovoce přímo ze stromů a zasadili jsme několik stromků rakytníku.

Děti si také vyzkoušely navrhnout podobný typ zahrady, s přihlédnutím k nárokům rostlin.