Školní kolo recitační soutěže

Odpoledne 25. února 2020 se v přednáškovém sále Městského úřadu v Novém Strašecí sešly děti z obou stupňů naší školy, aby poměřily svůj recitátorský um. Ve čtyřech věkových kategoriích jich bylo celkem 30. Celou soutěží přítomné diváky provázely Iveta Veličková a Bára Hliboká – dvě ostřílené moderátorky. V porotě zasedli učitelé ze ZŠ – Tomáš Jun, Klára Baslíková, Magda Pelcová, Dana Thumová  a Pavlína Tondrová – spolu s vedoucí DDM Nové Strašecí Jitkou Samšukovou. Ceny pro ty nejúspěšnější, krásné knihy, letos věnovala společnost Bubákov.net, které tímto velmi děkujeme.

A kdo byl letos úspěšný?

V 1. kategorii (2. a 3. ročník) se o třetí místo podělila Ema Bendová s Matyášem Habešem, druhá skončila Terezka Řádová a nejvíc se porotě líbil Lukáš Vaska s básničkou Slon. Čím starší děti, tím těžší rozhodování. Mezi čtvrťáky a páťáky v 2. kategorii získaly bronz Sofie Blažková, Valerie Zemanová a Magda Slavíková. Stříbrné ocenění si odnesly Elen Metzová a Michaela Frolíková a zlato pak Veronika Křenková spolu s Emmou Chalupeckou.

Je báječné, že verše si najdou své příznivce i mezi žáky na 2. stupni. Ve třetí kategorii soupeřili recitátoři z 6. a 7. ročníku. Tady porotce oslovila Ema Větrovcová (3. místo), Nicol Mikšovicová a Beáta Tlustá (2. místo) a nejvíc Iveta Veličková a Saša Blažek (1. místo). První místo v nejstarší kategorii (8. a 9. ročník) získali oba zúčastnění – Elen Ratajová a Matyáš Franc.

Ani tentokrát nechyběla cena diváků. Posluchačům z řad recitátorů, spolužáků a rodičů se nejvíce líbil přednes Kateřiny Drábkové (1. kat.), Emmy Chalupecké (2. kat.) a Emy Větrovcové (3. a 4. kat.).

Okresní kolo recitační soutěže proběhne v Rakovníku 18. března. Reprezentovat naši školu pojedou Terezka Řádová, Lukáš Vaska, Veronika Křenková, Emma Chalupecká, Iveta Veličková, Saša Blažek a Matyáš Franc. O výsledcích vás budeme informovat v dalším příspěvku.