Recyklohraní na naší škole

Naše základní škola je zapojena do školního recyklačního programu Recyklohraní. Cílem tohoto programu je zvýšit povědomí o problematice třídění a recyklace odpadů. Žáci tak získávají možnost zapojit se do zpětného odběru použitého drobného elektrozařízení a baterií.

Díky programu Recyklohraní byla naše škola vybavena boxem pro sběr použitého drobného elektrozařízení. Tím se rozumí například vysloužilé mobilní telefony, MP3 přehrávače, kalkulačky, elektrohračky, drobné PC příslušenství, fény, žehličky, apod. Pro sběr použitých baterií (tužkové, knoflíkové, monočlánky, dobíjecí) máme k dispozici zelené sběrné boxy na chodbách školy. Každý žák může nepotřebné elektrozařízení a baterie ve škole odevzdat a přispět tak k ochraně životního prostředí.

Zároveň program Recyklohraní umožňuje školám zapojit se do soutěží s tematikou třídění a recyklace odpadů. Za množství nasbíraného odpadu a splněné úkoly z jednotlivých soutěží může naše škola získávat body. Ty jsou následně proměňovány v různé odměny.

Více informací k programu Recyklohraní lze nalézt na www.recyklohrani.cz.

G. Raichová