Konec zápachu ze starého dívčího WC

Titulek je sice jako vystřižený z bulvárního tisku, ale přesně odpovídá situaci. Deset z deseti žákyň vám potvrdí, že opravdu je co oslavovat… Na zbrusu nových WC, které se týkají dvou pater ZŠ a jednoho patra gymnázia, si dívky cení především toho, jak jsou prostorné, barevně sladěné a disponují velkými zrcadly a kójemi pro handicapované. V rámci rekonstrukce se taktéž nainstalovaly nové sanitární prvky (umyvadla, toaletní mísy aj.). Vybudovaly se nové rozvody vody a odpadů a proběhla nová elektroinstalace.

Alarmující stav WC je minulostí především díky cenné pomoci Městského úřadu Nového Strašecí, který poskytl opravdu velkorysou finanční injekci. Neinvestiční příspěvek činil 1 665 000,- Kč, přičemž 268 225,- Kč bylo v důsledku minimalizace nákladů možno vrátit městu zpět. Poděkování taktéž patří i všem firmám a řemeslníkům, které se na rekonstrukci podíleli: Pavel Jandera (Nové Strašecí), Pavel Sušický (Nové Strašecí), Tomáš Suchý (Mšecké Žehrovice), Jaromír Labašta (Řevničov) a Alpen Clean (Tomáš Hollar). V neposlední řadě se sluší poděkovat i školním zaměstnancům (Pavlu Sušickému a Michalu Bünterovi), kteří v rámci svých pracovních povinností odvedli velký kus práce.

P. Chochola, T. Jun