Ohlédnutí za podzimními akcemi VI. A

Podzimní spaní ve škole

Třídy 3.B a 6.A využily tématu Dušiček a Halloweenu k již tradiční akci přespávání ve škole. Starší žáci připravili pro mladší stezku odvahy, nechyběly kostýmy, tematické občerstvení nebo i tematický film Coco. Jak si děti samotné večer užily, si můžete přečíst níže.

Jak vidí naši přespávačku jedna z žákyň?

Z pátku na sobotu dne 18. až 19. října spala 6.A ve škole. Nejdříve jsme si ustlali a pak začali připravovat stanoviště pro 3.B.

3.B mezi nimi večer chodila a plnila různé úkoly: prošla oranžovým patrem, kde se skládaly skládačky a losovaly úkoly, zeleným, kde se strašilo a pouštěly se zvuky a pak zase oranžovým, kde bylo sportovní stanoviště: házelo se míčkem a běhal se slalom.

Když se vše uklidilo, hráli jsme na schovávanou a na městečko Palermo. A když už jsme byli v posteli, pustila nám paní učitelka Raichová film. Všichni si ten večer moc užili.

T. Suchopárková, 6.A

 

Exkurze do České televize

V pátek 25. října, těsně před podzimními prázdninami, dostala třída 6.A jedinečnou šanci vydat se na exkurzi do České televize. Exkurzi jsme spojili s procházkou centrem Prahy. Průvodcem se nám stal pan učitel Jun, kterému tímto děkujeme za zajímavé postřehy a komentáře k jednotlivým zastávkám Prahou.

Samotná exkurze České televize byla opravdu fascinující. Dostalo se nám spoustu informací o historii a současnosti televize od zkušených průvodců, zjistili jsme mnoho zajímavostí o chodu televize, potkali jsme i pár známých tváří. Navštívili jsme místa natáčení různých pořadů, například jsme byli přímo u natáčení jednoho z dílů Studia Kamarád. Celá exkurze trvala 1,5 hodiny, ale klidně bychom se po opravdu velkých útrobách areálu pohybovali déle. Všem exkurzi doporučujeme!

 

 Mapujeme knihovnu

Ve spolupráci s místní knihovnou jsme měli možnost podílet se na novém programu knihovny „Mapujeme knihovnu“.

Ve čtvrtek 28. listopadu jsme se na místo obvyklé hodiny zeměpisu ve škole vydali na dvouhodinovku do novostrašecké knihovny. Zde byl pro žáky připraven program k právě probíranému zeměpisnému tématu „Mapa“.

Žáci byli rozděleni do menších skupinek, ve kterých se postupně přemisťovali k jednotlivým stanovištím, kde plnili nejrůznější úkoly spjaté s tématem mapy. Například se učili zorientovat se v prostoru, měřili v plánku města, pracovali s regionální literaturou, učili se prostřednictvím tematické zeměpisné knihy pracovat s online katalogem knihovny, či si vyrobili vlastní teodolit.

Akce zpestřila naši školní práci, ještě více podpořila práci s mapou a navíc vedla k tomu, aby žáci uměli využít vše, co jim knihovna nabízí.

Mgr. Gabriela Raichová