Michal Slavík jako mladý zemědělec roku

V letošním školním roce se konal první ročník soutěže mladý zemědělec. Přihlásilo se téměř 9000 žáků 7. a 8. tříd ze 121 základních škol. Titul zaslouženě vybojoval Michal Slavík ze 7.S.

Michal začal svoji cestu za vítězstvím úspěchem v regionálním kole na Střední zemědělské škole v Plasích, kde obsadil také první místo.

Z každého regionálního kola vzešli dva postupující.  Každý z nich si musel vybrat činnost týkající se zemědělství a vytvořit o ní a o sobě dvouminutový medailonek.

Pak následovala cesta na Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, kde se 12. 6. 2024 konalo celostátní finále. Mladí zemědělci si prohlédli fakultu a vyzkoušeli si i práci v laboratoři.

Michal obhajoval své video o senážování vojtěšky velmi přesvědčivě. Desetičlennou porotu zaujal natolik, že jeho projev, zapálení a vědomosti ohodnotila devětačtyřiceti body z padesáti možných.

Takže Michale, velká gratulace!

Mgr. Eva Hanková