Ukázková hodina v MŠ U Lesíka

Ať jsi holka nebo kluk, udělej tu se mnou kruh.

Naučím tě chodit, stát, pojď si se mnou, pojď si hrát.

Když je dobrá nálada, najdi si kamaráda,

Zatleskej, zadupej, kamarádům ruku dej.

Tato písnička, spojená s tanečkem, otevřela ukázkovou hodinu předškoláků z oddělení Včeliček MŠ U Lesíka. Dvě dívky a čtyři kluci předvedli, co všechno už umí. Znali své jméno, příjmení i adresu. Určili, jaký je den, roční období i to, že se na ně toto odpoledne usmívá sluníčko. A to sluníčko je stále ještě zimní.  S drátěnkami si zahráli hru Kuba řekl, při které ukázali znalost orientace v prostoru a také svoji pozornost, protože když se před pokynem, kam dát drátěnku, ozvalo: „Kuba řekl“, tak ho měli splnit. Ale když ne…tak ho splnit nesměli J. Za odměnu pak děti dostaly kartičky, kde měly 9 okýnek s čísly. Jejich úkolem bylo splnit úkoly, které jim paní učitelka Marta Janoušková připravila po třídě. Pomocníky se jim na této další cestě stali jejich rodiče, kteří jim přečetli zadání a mohli sledovat, co jde dětem dobře, a co je možná dobré ještě potrénovat. Je nutno říct, že děti vydržely pracovat s plným nasazením celou dobu. Však se také na konci při společném hodnocení náležitě pochválilyJ: „Bylo všechno lehké a bavilo mě to.“ „Všechno mi šlo.“ „Všechno bylo EASY!“ Přejeme všem budoucím školákům, aby to bylo EASY i u zápisu a po prázdninách i ve velké škole.

Těšíme se na vás.