Exkurze ve společnosti LINET

Dne 6.12. navštívily třídy 9.C a 9.D společnost Linet v Želevčicích u Slaného. Během exkurze se třídy rozdělily na dvě party. Jedna skupina se vydala s paní průvodkyní do výrobních hal, kde zhlédla výrobu renomovaných zdravotnických lůžek od prvotních úprav surového železa, přes tvarování plastových prvků až po přidání prvotřídní elektrotechnologie. Jak žáci sami prohlásili, bylo pro ně velmi přínosné, že mohli celou montáž zhlédnout zblízka a vidět, jak samotné montážní kroky navazují na sebe. Druhá skupina strávila mezitím čas v expozičním showroomu, kde jim paní průvodkyně vyprávěla o historii, úspěchu i možných výzvách firmy. Co bylo pro žáky nejvíce zajímavé, byla možnost vyzkoušet si jednotlivá zdravotnická lůžka a všechny funkce, které lůžka nabízejí. Přirozeně se potom obě party prostřídaly, aby žáci měli komplexní obraz z exkurze společnosti Linet.

Ing. Hana Fröhlichová