Adventní Drážďany

Stalo se již příjemnou tradicí, že třídy naší školy navštěvují každoročně město Drážďany. Letos vyjely třídy 6.A a 6.S, a o týden později 9.C a 9.D doplněné o žáky z 8.A. Návštěva města začíná vždy příjemnou dvouhodinovou prohlídkou s průvodkyní Steffi Uhlig, která je rozená Němka, ale díky studiu na vysoké škole v Bratislavě hovoří „čechoslovenštinou“. Steffi svým zajímavým výkladem o drážďanských památkách dokáže žáky dobře zaujmout.

Po prohlídce města následovala procházka po vánočních trzích, kde žáci načerpali vánoční atmosféru, případně dokoupili chybějící vánoční dárky a při tom potrénovali znalosti německého jazyka.

Při zpáteční cestě jsme se ještě prošli v parku kolem zámku Moritzburg. Popelku spěchající na ples jsme sice nezastihli, ale alespoň si žákyně vyzkoušeli její střevíček.

Celý den byl plný zážitků i příjemné vánoční atmosféry.

Ing. Hana Fröhlichová