Matematické úspěchy, které by neměly zapadnout

Matematiku obestírá, tak trochu neprávem a ke škodě, strašidelná pověst. Mnozí z nás si jistě vzpomenou na tiché modlitby a sepnuté zpocené ruce pod školními lavicemi – „Hlavně, ať k té tabuli nejdu já!“ Jsou ovšem i tací, kteří se s matematikou mají rádi. Buďme za ně vděční. A nyní je můžeme i poplácat po ramenou a smeknout před nimi klobouk. Úspěchy na poli matematiky tohoto školního roku byly totiž vskutku mimořádné…

Naši počtáři se stali úspěšnými řešiteli celkem čtyř soutěží – Pythagoriády, Klokana, Jámy lvové a Matematické olympiády. A úspěšní byli rovnou ve všech, aby se to nepletlo 😊 Níže se můžete sami přesvědčit, jaká konkrétní umístění (v okresních kolech) si žáci vybojovali. V případě Jámy Lvové (krásné 3. místo Justýny Chládkové) se jedná o celonárodní korespondenční klání. Někteří žáci dokonce zaznamenali úspěch napříč několika soutěžemi. Rozesmáté matematické hlavičky jsou k nahlédnutí na přiložených fotografiích.

Mgr. Tomáš Jun

Počtáři zleva: Lukáš Litavský, Šimon Horák, Tonda Mikulka, Sára Maříková, Iveta Veličková, Honza Petřík, Kristýna Frecerová, Lucka Pittnerová, Matias Tuček, Ondra Froněk

Justýna Chládková, která taktéž nebyla ve škole při společném focení.

Honza Nechyba, který se musel vyfotit sólo, poněvadž v sobě focení skupinové fotografii věrně sloužil a pomáhal při akci ZUŠky.

Jáma lvová 3. Justýna Chládková 6. A
Pythagoriáda 3. Petřík Jan 6.A