Už se zase recituje

Dvacetosm žáků prvního stupně se sešlo po 2 letech na recitační soutěži Dětská scéna, na kterou nebylo minulý rok kvůli covidu ani pomyšlení. Je skvělé, že se na básničky nezapomnělo, a děti si to své recitování, a zároveň i poslouchání, náramně užily. A také soupeření, protože porota musela rozhodnout nejen o tom, kdo si zasloužil 1., 2. a 3. místo, ale také o tom, kdo postoupí do okresního kola v Rakovníku. Snadné to nebylo ani pro porotu, ani pro děti… Někdy má recitátor pocit, že to odrecitoval krásně, a stejně na něj nezbyde místo na stupních vítězů. A naopak. Ale i na to se takto dětská dušička učí zvykat. Hlavní byla radost a pohoda, která při soutěži vládla, a také patří dětem dík za to, že si ke svým školním povinnostem přidaly i tuto, zdánlivě nedůležitou a bezvýznamnou.

A jak soutěž dopadla:

KATEGORIE 2. a 3. TŘÍD:

1. MÍSTO: PETR SOCHŮREK, 2. C a EMA HAŠKOVÁ, 2. B
  2. MÍSTO: KLÁRA SATRANSKÁ a MICHAELA ŠTROBLOVÁ – obě 3. D
  3. MÍSTO: JANA HOUBOVÁ, 2. D, VOJTA PAVLŮ, 2. B a MATĚJ BUDINSKÝ 3. A

KATEGORIE 4. a 5. TŘÍD:

1. MÍSTO: LINDA IBLOVÁ, 5. C, JUSTÝNA CHLÁDKOVÁ, 5. B a TOMÁŠ KINDL, 4. C
  2. MÍSTO: ANNA MIKULKOVÁ a FRANTIŠEK SMRŽ, oba 4. C
  3. MÍSTO: MICHAELA VAJNAROVÁ, 4. B, TEREZA ŘÁDOVÁ 4. D

Z postupu do okresního kola se můžou radovat Ema Hašková, Petr Sochůrek, Linda Iblová, Justýna Chládková, Tomáš Kindl a Anna Pilařová. Blahopřejeme a děkujeme.