Prvňáci a deváťáci společně v laboratoři

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se naše třída už po druhé sešla na hodině fyziky s žáky 1.A, kde si prvňáci vyzkoušeli hned několik fyzikálních pokusů. Každý z nás deváťáků dostal na starost jednoho prvňáka a pustili jsme se do práce. Byli jsme poměrně překvapeni, jak to prvňákům šlo. Byli mezi nimi i děti, které nás velmi překvapily svými poznatky, které byly skoro lepší než ty naše. Samozřejmě se některé z nich také styděly, ale to je brzy přešlo. I prvňáci byli z této hodiny velmi nadšení a byli zvědaví, jak pokus dopadne. Kromě svého pokusu sledovali i spolužáky, co byli v pokusech rychlejší než oni samotní.

Tato hodina, stejně jako ta předchozí, nás bavila a určitě bychom si to s nimi chtěli ještě alespoň jednou zopakovat.

Vojta Habeš, 9. B