Informace k používání roušek za základní škole

Vážení rodiče,

dovolujeme si vás informovat, že na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví platí s účinností od čtvrtka 25. února pro žáky školy povinnost chránit si dýchací cesty jedním z těchto způsobů:

  • respirátorem bez výdechového ventilu
  • zdravotnickou obličejevou masku (zdravotnickou roušku)

Tato povinnost trvá po celou dobu pobytu ve škole, tzn. i ve školní družině či jídelně (mimo konzumaci jídla).

V běžné praxi toto opatření znamená, že žáci nemůžou od uvedeného data používat látkové (šité) roušky, či jinou textilní ochranu obličeje (šátky, nákrčníky apod.). V mimořádných případech může škola tolerovat výjimky z nošení respirátoru či zdravotnické roušky nejdéle do 28. února 2021.

S přáním pevného zdraví

Petr Chochola