Školní jídelna od 18. listopadu

Na dotované stravování ve školní jídelně mají nárok všichni žáci školy. Od 18. listopadu nařízení ministerstva školství upravuje režim vydávání stravy pro žáky vzdělávající se prezenčně a distančně.

Žáci vzdělávající se prezenčně (první a druhý ročník)

• Do školní jídelny žáci budou odcházet po ukončení vyučování v doprovodu pedagoga. Samostatně do školní jídelny docházet nemůžou.

Žáci vzdělávající se distančně (třetí až devátý ročník)

• Těmto žáků může být oběd z nařízení MŠMT vydáván od 18. listopadu pouze do jídlonosičů ve výdejním okénku. Konzumace stravy v jídelně jim umožněna není. Pro tyto účely bude výdejní místo zřízeno v pravých vchodových dveřích jídelny a bude mít provozní dobu
  • 11:10 až 11:45 – cizí strávníci
  • 11:45 až 13:30 – žáci a zaměstnanci škol

Opakovaně připomínáme, že pokud žáci nemají zájem o stravování ve školní jídelně, musí si oběd pravidelně odhlašovat, jinak jídlo propadá. Naopak v případě zájmu o školní stravování (např. návrat prvních a druhých ročníků) si musí žáci obědy přihlásit. Uvedené je zcela v kompetenci rodičů, škola do přihlašování a odhlašování stravování žádným způsobem nezasahuje.