Nejmenší školáci se vracejí, konzultace pro ostatní

Vážení rodiče,

ve středu 18. listopadu otevíráme školu pro prvňáčky a druháčky a ostatním žákům nabízíme individuální konzultace. Abychom dostáli nařízením ministerstva školství, dovolujeme si vás informovat o zaváděných organizačních opatřeních týkajících se návratu žáků do lavic.

Výuka:

Počty žáků ve třídách nebudou nijak upravovány.

První ročník

• dle rozvrhu

Druhý ročník

Poslední hodina dle rozvrhu:

• Čtvrtá vyučovací hodina bude končit o 15 minut později, tzn. v 11:50. Důvodem je rozmělnění náporu na školní jídelnu.
  • Pátá vyučovací hodina bude ukončena dle řádného rozvrhu.

Třetí až devátý ročník

Žáci se nadále vzdělávají distančně a od 23. listopadu jim budeme nabízet možnost individuálních konzultací ve škole, které budou organizovány v závislosti na aktuální situaci v rozvolňování protiepidemických opatření a plánovaného postupného návratu všech žáků do škol. Jakmile budeme znát další záměry MŠMT, budeme vás informovat o podobě konzultací.

Příchod do školy

• Žáci mohou do školy přicházet už od 7:00 hod. svým obvyklým vchodem.
  • Žáci se přezují ve svých šatnách a odcházejí do své kmenové učebny.
  • Čas do začátku první vyučovací hodiny budou žáci trávit ve své kmenové učebně s paní učitelkou třídní. Pokud vám to okolnosti dovolí, využívejte, prosím, delšího časového rozmezí pro příchod žáků do školy. Pomůžete tímto krokem snížit jejich kumulaci v šatnách.

Školní družina

Provoz školní družiny a systém vyzvedávání dětí není nijak omezen či pozměněn. Děti navštěvující družinu budou rozděleni do osmi oddělení dle svých tříd.

• Ranní družina se otevírá od 6:00.
  • Odpolední provoz končí v 17:30.

Školní jídelna

Na dotované stravování ve školní jídelně mají nárok všichni žáci školy. Od 18. listopadu nařízení ministerstva školství upravuje režim vydávání stravy pro žáky vzdělávající se prezenčně a distančně.

Žáci vzdělávající se prezenčně (první a druhý ročník)

• Do školní jídelny žáci budou odcházet po ukončení vyučování v doprovodu pedagoga. Samostatně do školní jídelny docházet nemůžou.

Žáci vzdělávající se distančně (třetí až devátý ročník)

• Těmto žáků může být oběd z nařízení MŠMT vydáván od 18. listopadu pouze do jídlonosičů ve výdejním okénku. Konzumace stravy v jídelně jim umožněna není. Pro tyto účely bude výdejní místo zřízeno v pravých vchodových dveřích jídelny a bude mít provozní dobu od 11:45 do 13:30.

Protiepidemická opatření

• Žáci jsou povinni nosit po celou dobu pobytu ve škole (jídelně i školní družině) roušku či si jiným vhodným způsobem krýt nos a ústa. Vybavte, prosím, své děti dostatečným počtem roušek a sáčkem na jejich odkládání.

S přáním pevného zdraví